Blog

Jak správně používat gastro vodní lázeň a který typ vybrat do vašeho provozu

18. 5. 2022 | K vaření speciálních pokrmů i k ohřevu těch hotových je nejlepší vodní lázeň. Víte, jak ji správně používat a který typ bude nejvhodnější právě do vašeho provozu?

Podle čeho vybírat termobox na jídlo, aby si uchovalo původní teplotu?

11. 5. 2022 | Provozujete cateringovou společnost, rozvážíte větší množství hotových pokrmů nebo prostě jen potřebujete udržet uvařená jídla teplá? Potom ve vaší výbavě rozhodně nesmí chybět termobox. Víte, jak vybrat ten správný?

Jaké jsou výhody košíků do myčky na nádobí a proč byste je měli mít i vy

4. 5. 2022 | Čisté nádobí, sklenice i příbory jsou naprosto nezbytným předpokladem úspěšného provozu. Také proto už snad neexistují kuchyně bez komerční myčky na nádobí. Ne všichni však při mytí používají koše a organizéry, ačkoliv s sebou přinášejí řadu výhod.

Jaký si vybrat kávovar do vašeho provozu: je lepší pákový, nebo automatický?

27. 4. 2022 | Kávovar je pro každý provoz nemalou investicí. V případě kaváren dokonce mnohdy rozhoduje o jejich budoucím osudu. Není proto divu, že jeho výběru chce každý, kdo podniká v gastronomii, věnovat maximální péči. Víte, který bude právě pro vás ten pravý?

Jak zpestřit vámi nabízené menu pomocí stolní elektrické udírny na piliny?

20. 4. 2022 | Přemýšlíte, jak obohatit vaši nabídku delikates o něco výjimečného? Zkuste to s vašimi vlastními uzenými pokrmy připravenými v elektrické udírně. Pokud si ji vyberete správně, nijak zvlášť nezatíží váš rozpočet a investice do ní se vám rychle vrátí.

Jak na snadné, ale důkladné čištění přístrojů v profi gastro provozech

13. 4. 2022 | Bez hygienicky čistého prostředí a vybavení se můžete s podnikáním v gastronomii rozloučit. Nejde jen o splnění norem, ale i o zdraví vašich hostů a zaměstnanců. Jak tedy přistoupit k úklidu kuchyně, aby nikoho nevyčerpal a vše zářilo čistotou?

Co byste měli sledovat při výběru servírovacího stolku na kolečkách

6. 4. 2022 | Vhodně vybraný servírovací stolek může pro vaši provozovnu znamenat naprosto zásadní rozdíl v efektivitě a rychlosti obsluhy. A nezáleží na tom, jestli provozujete restauraci, hotel nebo mobilní catering. Stačí jen dobře přizpůsobit výběr.

Mlýnek na koření by měl být součástí každé provozovny. Zjistěte, proč

30. 3. 2022 | Pokud provozujete pekárnu, restauraci či kavárnu nebo se staráte o catering na různých společenských akcích, měl by být součástí vašeho vybavení nejen mlýnek na mák.

Vybíráte gastro mixér do profi kuchyně? Inspirujte se našimi tipy

23. 3. 2022 | Kvalitní a výkonný mixér je nezbytnou součástí každého gastro provozu. Usnadní vašim zaměstnancům přípravu jídla i nápojů a umožní jim rychle obsloužit zákazníka.

Jak vybrat profesionální horkovzdušnou troubu na pečení vánočního cukroví

27. 12. 2021 | Stále více domácností dnes nemá na vánoční pečení čas. Využijte toho ve svůj prospěch a nabídněte zákazníkům hotové voňavé cukroví různých druhů. Víte, v jaké troubě se vám bude péct nejlépe?

Jak vybrat profesionální elektrickou škrabku na brambory do gastroprovozu

17. 12. 2021 | V dnešní době je téměř v jakémkoliv gastronomickém provozu ruční loupání brambor zcela nemyslitelné. Náročnost na čas i na zápěstí pověřené osoby by byla zcela neadekvátní. Právě od toho jsou tu elektrické škrabky brambor, které vám ušetří čas i námahu.

Proč by ve vašem provozu neměl chybět bufetový stůl, jenž hřeje i chladí

7. 12. 2021 | Vlastníte catering, zajišťující občerstvení na svatbách, oslavách či firemních eventech? Nebo provozujete hotel, penzion, případně samoobslužnou jídelnu? Pak ve vašem vybavení rozhodně nesmí chybět bufetové stoly!

Režon na talíře je nepostradatelný pro každý gastro provoz. Víte proč?

30. 11. 2021 | Teplý pokrm patří na teplý talíř: o tom není sporu. A režon je prostředek, kterým toho dosáhnete. Na trhu je však režon k dispozici ve vícero různých podobách, z nichž každá nabízí výhody pro určitý typ gastro provozu. Víte, který je ten pravý pro vás?

Víte, který velkokapacitní překapávač kávy bude pro vaše potřeby nejlepší?

6. 8. 2021 | Potřebujete-li v krátkém čase a s minimálními náklady servírovat hostům velké množství kávy, je velkokapacitní překapávač jednoznačně nejlepším řešením. V čem se ale od sebe liší na trhu nabízené modely, a který z nich bude ten pravý pro vás?

Chcete obohatit váš nápojový lístek? Pomůže výrobník chlazených nápojů

1. 8. 2021 | Provozujete cukrárnu, bar nebo jiné občerstvení a nevíte jak se nejlépe odlišit od konkurence? Zkuste to s chlazenými drinky! Přilákáte nové zákazníky a mile překvapíte ty stávající. Chce to jen vybrat ten správný model výrobníku.

Staňte se experty na hot dogy: Od párků v rohlíku až po exotické speciality

29. 7. 2021 | Hot dogy na různé způsoby, stejně jako samotné párky, budou zákazníci chtít vždycky. Investice do vybavení k jejich přípravě se tedy vždy vyplatí. A pokud to vezmete za správný konec, můžete na hot dozích klidně postavit celý byznys.

5 důvodů, proč byste měli chtít vařit na indukci i ve své provozovně

22. 7. 2021 | Indukční plotny představují alternativu ke klasickým sklokeramickým varným deskám. A sice alternativu, o které, pokud máte rádi efektivní technologie, rozhodně budete chtít uvažovat. V čem tkví hlavní přednosti indukce?

Jak vám může v gastronomii pomoci vhodně zvolená profi mikrovlnná trouba?

9. 6. 2021 | V době, kdy čas znamená peníze je profesionální mikrovlnka nezbytnou součástí každého gastro provozu. Urychlí přípravu jídel, usnadní práci vašim zaměstnancům a vám ušetří peníze. Ovšem pod jednou podmínkou: parametry mikrovlnné trouby musí vyhovovat požadavkům vašeho provozu.

Jak maximálně zefektivnit servírování čaje? Pomůže vám ohřívač horké vody!

8. 6. 2021 | Když potřebujete v krátkém časovém úseku servírovat větší množství čajů či jiných horkých nápojů, neobejdete se bez dostatečné zásoby horké vody. A chcete-li podobnou situaci řešit efektivně, zapomeňte na rychlovarné konvice: potřebujete ohřívač horké vody.

Pily na kosti do každé profi kuchyně

30. 4. 2021 | Elektrická pásová pila je nezbytným pomocníkem pro každý provoz, jehož denním chlebem je práce s masem. Díky vysokému výkonu si pily na kosti poradí s čerstvým i zmrzlým masem a problémy jim nebudou činit ani tvrdé kosti.