Blog

Víte, který velkokapacitní překapávač kávy bude pro vaše potřeby nejlepší?

6. 8. 2021 | Potřebujete-li v krátkém čase a s minimálními náklady servírovat hostům velké množství kávy, je velkokapacitní překapávač jednoznačně nejlepším řešením. V čem se ale od sebe liší na trhu nabízené modely, a který z nich bude ten pravý pro vás?

Chcete obohatit váš nápojový lístek? Pomůže výrobník chlazených nápojů

1. 8. 2021 | Provozujete cukrárnu, bar nebo jiné občerstvení a nevíte jak se nejlépe odlišit od konkurence? Zkuste to s chlazenými drinky! Přilákáte nové zákazníky a mile překvapíte ty stávající. Chce to jen vybrat ten správný model výrobníku.

Staňte se experty na hot dogy: Od párků v rohlíku až po exotické speciality

29. 7. 2021 | Hot dogy na různé způsoby, stejně jako samotné párky, budou zákazníci chtít vždycky. Investice do vybavení k jejich přípravě se tedy vždy vyplatí. A pokud to vezmete za správný konec, můžete na hot dozích klidně postavit celý byznys.

5 důvodů, proč byste měli chtít vařit na indukci i ve své provozovně

22. 7. 2021 | Indukční plotny představují alternativu ke klasickým sklokeramickým varným deskám. A sice alternativu, o které, pokud máte rádi efektivní technologie, rozhodně budete chtít uvažovat. V čem tkví hlavní přednosti indukce?

Jak vám může v gastronomii pomoci vhodně zvolená profi mikrovlnná trouba?

9. 6. 2021 | V době, kdy čas znamená peníze je profesionální mikrovlnka nezbytnou součástí každého gastro provozu. Urychlí přípravu jídel, usnadní práci vašim zaměstnancům a vám ušetří peníze. Ovšem pod jednou podmínkou: parametry mikrovlnné trouby musí vyhovovat požadavkům vašeho provozu.

Jak maximálně zefektivnit servírování čaje? Pomůže vám ohřívač horké vody!

8. 6. 2021 | Když potřebujete v krátkém časovém úseku servírovat větší množství čajů či jiných horkých nápojů, neobejdete se bez dostatečné zásoby horké vody. A chcete-li podobnou situaci řešit efektivně, zapomeňte na rychlovarné konvice: potřebujete ohřívač horké vody.

Pily na kosti do každé profi kuchyně

30. 4. 2021 | Elektrická pásová pila je nezbytným pomocníkem pro každý provoz, jehož denním chlebem je práce s masem. Díky vysokému výkonu si pily na kosti poradí s čerstvým i zmrzlým masem a problémy jim nebudou činit ani tvrdé kosti.

Vyberte si správný blixér

21. 4. 2021 | Provozujete zdravotnické zařízení, jesle nebo hospic? Nebo vlastníte cukrárnu či cateringový servis? Pokud jste alespoň jednou odpověděli ano, je blixér přesně tím, co potřebujete.

Hledáte profi odšťavňovač?

31. 3. 2021 | Čerstvé ovocné a zeleninové šťávy, neboli freshe, jsou stále populárnější. Chcete svým hostům dopřát i vy lahodnou porci zdravých vitamínů? Pak je nákup odšťavňovače rozhodně na místě.

Podle čeho vybrat krouhač sýra

31. 3. 2021 | Elektrické krouhače sýra jsou nepsanou povinnou výbavou do každé fromagerie, pizzerie, provozovny rychlého občerstvení, ale i do supermarketu nebo dokonce cukrárny. Jaké jsou ale jejich základní parametry, jimiž byste měli řídit váš výběr?

Jak prodloužit potravinám trvanlivost – a při zachování výživových hodnot?

25. 2. 2021 | Nakupujete, prodáváte nebo vyrábíte větší množství potravin? Pak pochopitelně nechcete, aby se vám kazily a vy jste kvůli tomu přicházeli o zisk. S baličkou potravin prodloužíte normální trvanlivost až o pětinásobek!

Jak vybrat správný typ hnětače těsta pro profi gastronomické zařízení

18. 2. 2021 | Úspěch v profesionální gastronomii nezáleží jen na kuchaři, ale i na vybavení, které mu dáte k dispozici. Profi hnětač těsta je přitom jeden z nejlepších pomocníků, jaké můžete vašemu kuchaři poskytnout.

Podle čeho si vybrat ideální plotnu na palačinky pro svoji restauraci?

25. 1. 2021 | Chystáte se obohatit nabídku své restaurace či kavárny o oblíbenou pochoutku s příchutí Francie? Pak potřebujete nejen kvalitní těsto, ale především prvotřídní vybavení. Víte, jak správně vybrat vhodnou plotnu na palačinky?

Plánujete se zaměřit na středomořskou kuchyni? Pak musíte mít gril na gyros

11. 1. 2021 | Kousky šťavnatého masa, odřezané z otočného grilu a podávané s pita chlebem, rozmanitou zeleninou a dresinkem jsou dnes často žádanou pochoutkou. Bez gyros grilu je ale připravíte jen těžko.

Jaké výhody vám přinesou gastro fritézy?

21. 12. 2020 | Zlatavé a křupavé hranolky, cibulové kroužky nebo třeba kuřecí stripsy vašim hostům jen těžko připravíte bez fritézy. Víte ale, jakou fritézu si máte vybrat právě do vaší restaurace?

Jaké existují typy myček a leštiček?

14. 12. 2020 | Ať už provozujete hotel, restauraci nebo bar, vždy se musíte nějak vypořádat s problémem použitého nádobí. V době pokročilých technologií je jasné, že nebudete talíře ani sklenice mýt v ruce, ale pořídíte si na to myčku. Která je však ta pravá právě pro vás?

Vařiče těstovin a ohřívače hranolek

23. 11. 2020 | Provozujete rychlé občerstvení, bistro, kiosek nebo stánek, případně připravujete jídla z minutkové kuchyně? Pak se vám určitě budou hodit přístroje, které vám ušetří čas a zjednoduší práci.

Jak vám pomohou ohřívače talířů?

16. 11. 2020 | Ani ten nejlepší pokrm na světě nikoho neohromí, pokud je servírovaný na studeném talíři. Ten totiž dokáže okamžitě snížit teplotu servírovaného pokrmu až o 40 %. A jelikož chuť jídla je úzce svázána s jeho teplotou, nevyplatí se toto riziko podceňovat.

Výběr vařiče vody pro restauraci

21. 10. 2020 | Nabízíte-li ve vašem zařízení hostům čaj, kávu nebo jiné horké nápoje, je pro vás výrobník horké vody takřka nezbytností: ušetří vám čas i peníze, a navíc budete mít neustálou zásobu dostatečného množství horké vody.

K čemu vám pomůže vařič vajec?

7. 10. 2020 | Snad každý, kdo pracuje v gastronomii, může potvrdit nakolik různorodá jsou někdy přání a požadavky zákazníků: a to i u tak zdánlivé maličkosti, jakou jsou vařená vejce.