Blog

Znáte všechny přednosti stolních vařičů? A víte, který typ si vybrat?

29. 11. 2022 | Ne každý provoz má prostor na samostatný sporák s troubou. A některým se to ani nevyplatí. Do jakých typů podniku jsou ideální stolní vařiče? A je lepší zvolit elektrický, nebo plynový model?

Víte, k čemu v gastronomii slouží tenderizéry a jak při přípravě masa pomohou i vám?

29. 11. 2022 | Tuhé maso, které lze jen obtížně ukrojit, natož rozkousat, nemá rád nikdo. Proto se chcete jistě vyvarovat toho, abyste jej servírovali vašim hostům. Spolehlivým pomocníkem vám v tom bude právě tenderizér.

Jaké vybavení by kromě profesionálního kávovaru nemělo chybět ve vaší kavárně?

21. 10. 2022 | Plánujete otevřít vlastní kavárnu nebo zrenovovat tu stávající? Pokud s ní chcete uspět, měli byste vše promyslet do posledního detailu, včetně nákupu správného vybavení. Víte, bez čeho se rozhodně neobejdete, a s čím můžete naopak počkat?

Víte, jak připravit vašim hostům perfektní domácí šlehačku?

21. 10. 2022 | Pravá domácí šlehačka je luxusní, nadýchaná a jemně hříšná pochoutka, která strčí všechny napodobeniny ze spreje do kapsy. S dobrými surovinami i vybavením příprava navíc není náročná. Víte, jak na ní?

Víte, k čemu jsou v gastronomii šokové zchlazovače a zmrazovače?

26. 9. 2022 | Provoz restaurace nebo jiného gastronomického zařízení s sebou nese velkou dávku zodpovědnosti. Mimo jiné i za to, že vámi servírované pokrmy budou zdravotně nezávadné. A přesně s tím vám pomůže šokový zchlazovač a zmrazovač.

Naučte se několik jednoduchých triků pro zdravější gastro provozy

26. 9. 2022 | Zdravý životní styl, k němuž samozřejmě patří i zdravé jídlo, vyznává stále více zákazníků restaurací. Abyste si i vy své zákazníky udrželi, a pravděpodobně získali i nějaké další, možná by stálo za to osvěžit vaše menu, případně nabídnout zdravější variantu stávajících pokrmů.

V čem spočívá největší výhoda lávových grilů a proč si jeden pořídit

25. 8. 2022 | Ať už ve vaší provozovně připravujete lahodné burgery, šťavnaté steaky nebo křupavé kuřátko, určitě se snažíte, aby jejich chuť byla co nejlepší. A věděli jste, že právě s tím by vám mohl pomoci lávový gril?

Proč se vyplatí mít ve vaší gastro provozovně vlastní kynárnu na těsto

25. 8. 2022 | Pokud ve vaší provozovně alespoň občas připravujete hostům vaše vlastní pečivo, určitě víte, jak důležitý proces je kynutí těsta. Často dokonce rozhoduje o výsledné podobě a chuti pečiva, takže se rozhodně nevyplatí jej podcenit. Pomoci vám s ním může kynárna.

Jak vám ve vaší provozovně může pomoci elektrický krouhač zeleniny

29. 7. 2022 | Ať už provozujete rychlé občerstvení, restauraci nebo školní jídelnu, je u vás zpracování zeleniny a ovoce jistě na denním pořádku. Chtít však po personálu, aby vše zpracovávali ručně, je nemyslitelné. Na to jsou elektrické krouhače zeleniny, které vám i kuchařům ulehčí život.

Jak vybrat chladicí vitrínu přesně na míru potřebám vaší provozovny

25. 7. 2022 | Nabízíte zákazníkům dorty a další dezerty, ovocné či zeleninové saláty, sýry nebo jiné občerstvení? Pak váš provoz rozhodně potřebuje skleněnou vitrínu. Víte, z čeho vlastně můžete vybírat a jaká vitrína pro vás bude nejlepší?

Podle čeho vybrat profesionální výrobník těstovin do vaší restaurace

22. 6. 2022 | Kupované těstoviny se těm pravým domácím nemohou v žádném případě nikdy rovnat. Ví to i vaši hosté, a rozhodně to umí ocenit. Dopřejte jim tedy potěšení z různých druhů poctivých domácích těstovin.

Jaké čisticí prostředky nesmí chybět v žádném dobrém gastro provozu

20. 6. 2022 | Pokud chcete, aby byla vaše kuchyň dokonale hygienicky čistá, rozhodně si nevystačíte jen s horkou vodou: budete potřebovat i chemii. Víte, bez které se žádná profesionální gastro provozovna neobejde?

Znáte všechny druhy výrobníku ledu a tříště, a víte, který si vybrat?

15. 6. 2022 | Led se možná na první pohled nejeví jako zásadní prvek v oblasti gastronomie, ale opak je pravdou. Profesionální catering, hotelová kuchyně ani restaurace se bez něj neobejde. Na trhu je však více typů: víte, který je ten pravý pro vás?

K čemu všemu můžete v gastro provozu využít salamandr gril a jaký vybrat

25. 5. 2022 | Hledáte do vaší provozovny zapékací gril, ale uvítali byste, kdyby uměl ještě něco navíc? Pak je pro vás salamandr jako dělaný. Věděli jste, co všechno se s jeho pomocí dá vykouzlit a z jakých variant přístroje můžete vybírat?

Jak správně používat gastro vodní lázeň a který typ vybrat do vašeho provozu

18. 5. 2022 | K vaření speciálních pokrmů i k ohřevu těch hotových je nejlepší vodní lázeň. Víte, jak ji správně používat a který typ bude nejvhodnější právě do vašeho provozu?

Podle čeho vybírat termobox na jídlo, aby si uchovalo původní teplotu?

11. 5. 2022 | Provozujete cateringovou společnost, rozvážíte větší množství hotových pokrmů nebo prostě jen potřebujete udržet uvařená jídla teplá? Potom ve vaší výbavě rozhodně nesmí chybět termobox. Víte, jak vybrat ten správný?

Jaké jsou výhody košíků do myčky na nádobí a proč byste je měli mít i vy

4. 5. 2022 | Čisté nádobí, sklenice i příbory jsou naprosto nezbytným předpokladem úspěšného provozu. Také proto už snad neexistují kuchyně bez komerční myčky na nádobí. Ne všichni však při mytí používají koše a organizéry, ačkoliv s sebou přinášejí řadu výhod.

Jaký si vybrat kávovar do vašeho provozu: je lepší pákový, nebo automatický?

27. 4. 2022 | Kávovar je pro každý provoz nemalou investicí. V případě kaváren dokonce mnohdy rozhoduje o jejich budoucím osudu. Není proto divu, že jeho výběru chce každý, kdo podniká v gastronomii, věnovat maximální péči. Víte, který bude právě pro vás ten pravý?

Jak zpestřit vámi nabízené menu pomocí stolní elektrické udírny na piliny?

20. 4. 2022 | Přemýšlíte, jak obohatit vaši nabídku delikates o něco výjimečného? Zkuste to s vašimi vlastními uzenými pokrmy připravenými v elektrické udírně. Pokud si ji vyberete správně, nijak zvlášť nezatíží váš rozpočet a investice do ní se vám rychle vrátí.