Jak zpestřit vámi nabízené menu pomocí stolní elektrické udírny na piliny?

Jak zpestřit vámi nabízené menu pomocí stolní elektrické udírny na piliny?

Publikováno 20. 4. 2022

Maso v udírně

Přemýšlíte, jak obohatit vaši nabídku delikates o něco výjimečného? Zkuste to s vašimi vlastními uzenými pokrmy připravenými v elektrické udírně. Pokud si ji vyberete správně, nijak zvlášť nezatíží váš rozpočet a investice do ní se vám rychle vrátí.

Domácí uzení se s tím průmyslovým nedá srovnat, a věřte, že to vaši zákazníci poznají i ocení. S vaší vlastní udírnou můžete do menu zařadit celý svět nových chutí, podtržených typickým plným aroma. A nebojte se, nemusíte stavět celou venkovní udírnu: se stolní udírnou můžete bez obav připravovat lahůdky i uvnitř.

Co můžete udit?

Potravin, které můžete ve stolní udírně připravovat, je celá řada:

  • různé druhy masa jako kachní prsa nebo filety,
  • ryby, například lososa, úhoře nebo pstruha,
  • šunku, salámy, párky i jiné uzeniny,
  • sýry.

Podle toho, co plánujete udit, si také vyberte velikost modelu elektrické udírny. Jednopatrové modely jsou vhodné k uzení masa i ryb. Pokud chcete připravit například celou šunku i s kostí, případně udit větší množství masa najednou, sáhněte raději po dvoupatrovém modelu.

Proces uzení studeným kouřem

Konzervování potravin pomocí kouře je osvědčená metoda z dob, kdy nebyly k dispozici lednice. I moderní doba však oceňuje jedinečnost chuti takto zpracovaných pokrmů. Uzení studeným kouřem zaručí vašim pokrmům skvělou chuť i jedinečné aroma, aniž by je příliš vysušilo nebo způsobilo jejich ztvrdnutí.

Stolní elektrické udírny fungují na principu pomalého hoření dřevěných pilin a následného ochlazení vzniklého kouře, který je pak rovnoměrně distribuován uvnitř přístroje. Vyberte si takový model, který disponuje časovým spínačem hoření: pak si budete moci proces uzení dokonale časově naplánovat.

Piliny na uzení

Jediné příslušenství k udírnám, které budete potřebovat, jsou právě dřevěné piliny. Aby byly vzniklé pokrmy chuťově dokonalé, budete potřebovat pouze 100% přírodní dřevěné piliny. Nejlepších výsledků obvykle dosáhnete s pilinami z bukového nebo dubového dřeva.

Příprava pokrmů ve vlastní udírně je dokonalý způsob zpestření vaší nabídky, který je zároveň ekonomicky výhodný.