Naučte se několik jednoduchých triků pro zdravější gastro provozy

Naučte se několik jednoduchých triků pro zdravější gastro provozy

Publikováno 26. 9. 2022

vaření v kuchyni

Zdravý životní styl, k němuž samozřejmě patří i zdravé jídlo, vyznává stále více zákazníků restaurací. Abyste si i vy své zákazníky udrželi, a pravděpodobně získali i nějaké další, možná by stálo za to osvěžit vaše menu, případně nabídnout zdravější variantu stávajících pokrmů.

Kdo chce jít v gastronomii s dobou, měl by hostům nabídnout alespoň část jídel z menu ve zdravé podobě. A nezáleží přitom na tom, jestli provozujete kavárnu, rychlé občerstvení, hotel nebo velkou restauraci. Několik šikovných rad se vám bude hodit vždycky: potěšíte stávající zákazníky a získáte tak i spoustu nových. Nevíte, kde začít? Anebo vás nic nenapadá? Nevadí, od toho je tu tento článek.

Připravte vizuální hostinu

Každý kuchař ví, jak krájet cibuli a má také vlastní tipy na recepty. Ne všichni ale znají umění vizuálně přitažlivého servírování: a to je škoda. Je známo, že hosté vychutnávají pokrmy i očima, takže se rozhodně vyplatí znát pár jednoduchých pravidel, která udělají i z obyčejného jídla zážitek.

  • Hrajte si s barvami. Nejen u pokrmů, ale také u talířů. Bílé talíře jsou sice tradiční, ale světlá jídla jako jsou ryby nebo těstoviny lépe vyniknou na černém talíři. Celý pokrm bude vypadat mnohem lépe, když jej dozdobíte kouskem kontrastně barevného ovoce či zeleniny.
  • Kombinujte textury. Když jemné zeleninové pyré ozdobíte dokřupava opečenou cibulkou nebo posypete steak kousky modrého sýra, vytvoříte lahodné a vzrušující kombinace nejen chutí, ale i textur.
  • Servírujte lichý počet. Pokud nabízíte hostům pokrmy, složené z menších samostatných kousků jako jsou například krevety, podávejte je vždy v lichém počtu: na talíři pak působí mnohem lépe.

Tipy na zdravé snídaně

Trend snídaní a brunchů v kavárnách či restauracích hýbe světem již několik let. Pokud přemýšlíte, že i vy nabídnete hostům snídaňové menu, zkuste se odlišit od konkurence a začleňte i zdravé varianty jídel.

  • Začleňte do menu sezónní plodiny, které budete pravidelně obměňovat. Snížíte tak své náklady, a navíc podpoříte místní farmáře.
  • Zvažte možnost snídaní na míru, kde si host k danému základu, například omeletě, vybere ze seznamu ingrediencí, jimiž ji chce doplnit.
  • Hosté ocení, pokud v menu nabídnete možnost i bezlepkové nebo vegetariánské varianty snídaně.

Podobným způsobem můžete postupovat i v případě, že hledáte tipy na zdravý oběd: stačí například nabídnout celozrnnou variantu knedlíků nebo zařadit do menu velké saláty.