Staňte se experty na hot dogy: Od párků v rohlíku až po exotické speciality

Staňte se experty na hot dogy: Od párků v rohlíku až po exotické speciality

Publikováno 29. 7. 2021

Pořiďte si hot dog ohřívač a vaše renomé v očích hostů stoupne

Hot dogy na různé způsoby, stejně jako samotné párky, budou zákazníci chtít vždycky. Investice do vybavení k jejich přípravě se tedy vždy vyplatí. A pokud to vezmete za správný konec, můžete na hot dozích klidně postavit celý byznys.

Na nádražích, festivalech, sportovních stadionech, ale i v centrech měst: tady všude si návštěvníci oblíbili rychlou svačinku, která zasytí — hot dogy. Samotné párky, s hořčicí, kečupem či křenem pak nezůstávají daleko pozadu. Vyjděte tedy vstříc poptávce a dopřejte zákazníkům to, co chtějí. Se správným vybavením a kvalitními surovinami vám to půjde jedna radost.

Vybavení k přípravě hot dogů

Přístroje na přípravu hot dogů jsou skladné, kompaktní a nijak náročné co se týče ovládání i údržby. V zásadě potřebujete pouze nádobu na ohřátí párků a trny k úpravě rohlíků či baget: a když oboje spojíte v jeden přístroj, usnadníte si život a ušetříte prostor.

Přístroje na hot dogy jsou k dostání s různým počtem trnů na rohlíky: od dvou až po čtyři. Pokud chcete hostům nabízet samotné párky, můžete si vybrat model pouze s nádobou na jejich ohřívání.

Důležitý faktor, který byste si před nákupem měli zkontrolovat, je, zda přístroj vydrží v nepřetržitém provozu alespoň 6 hodin a déle. Nezapomeňte si také správně propočítat předpokládaný odbyt ve špičce — kvalitní přístroje na hot dogy jich zvládnou připravit klidně až 60 za hodinu.

Zaujměte zákazníky světovými specialitami

Pokud se chcete odlišit od svých konkurentů, můžete zkusit podávat hot dogy upravené na rozličné způsoby, inspirované způsobem servírování v různých zemích světa.

Například ve státech Jižní Ameriky podávají hot dogy se sekanými rajčaty a guacamole. V Japonsku je podávají krájené na způsob sushi a zdobené wasabi, v Jižní Koreji je zase nejčastěji servírují napíchnuté na špejli. Thajské hot dogy často obsahují rovněž smažené vejce a místo kečupu na nich najdete sladkokyselou chilli omáčku.

V Dánsku do hot dogů přidávají nasekanou kyselou okurku a osmaženou cibulku. Nejvíce variant ovšem najdete v USA, kde prakticky každý stát nabízí svou vlastní úpravu servírování. Obecně jsou však americké hot dogy mnohem větší než ty evropské, podávají se v podélně naříznutém pečivu a s bramborovými hranolky jako přílohou.

Ať už se chystáte servírovat hot dogy v jakémkoliv stylu, nezapomínejte, že váš úspěch začíná u kvalitního a spolehlivého vybavení na jejich přípravu.