Jak vybrat chladicí vitrínu přesně na míru potřebám vaší provozovny

Jak vybrat chladicí vitrínu přesně na míru potřebám vaší provozovny

Publikováno 25. 7. 2022

chladící vitrína

Nabízíte zákazníkům dorty a další dezerty, ovocné či zeleninové saláty, sýry nebo jiné občerstvení? Pak váš provoz rozhodně potřebuje skleněnou vitrínu. Víte, z čeho vlastně můžete vybírat a jaká vitrína pro vás bude nejlepší?

V profesionální gastronomii je vizuální stránka často rozhodujícím faktorem, a proto se rozhodně nevyplatí ji zanedbávat. Chladicí vitríny jsou ideálním způsobem, jak zákazníkům atraktivně prezentovat aktuální nabídku vaší provozovny. Ať už vlastníte cukrárnu, občerstvení nebo kavárnu, existuje pro váš podnik ta správná vitrína.

Stolní chladicí vitríny a jejich typy

Stolní modely chladicích vitrín jsou nabízeny v celé řadě variant, podle toho, kde a jakým způsobem je hodláte využívat:

  • salátové vitríny se hodí k uchovávání surovin pro přípravu salátů, pizzy, sandwichů nebo třeba kebabu,
  • k prezentaci studených předkrmů, salátů, masa nebo ryb se nejlépe hodí jednopatrové tapas vitríny,
  • modely s jednou či více skleněnými policemi lze výborně využít jako cukrářské vitríny.

Všechny zmíněné typy vitrín se vyrábí v několika různých velikostech. Vyberte si tedy takovou, která bude svou kapacitou nejlépe vyhovovat vašim požadavkům.

Předem byste se měli rovněž rozhodnout, zda umožníte zákazníkům, aby si produkty vybírali sami, nebo ne. V prvním případě budete potřebovat takzvanou samoobslužnou variantu vitríny, ve druhém vsaďte na model, opatřený zadními dvířky, s nimiž bude manipulovat pouze obsluha.

Důležitý je i design

Nezapomeňte na důležitost vizuální stránky vaší prezentace a pokud je to možné, snažte se vitríny co nejlépe sladit s ostatním vybavením vaší provozovny. Vybírat přitom většinou můžete nejen z barevného provedení, ale i z různých tvarů krycího skla. To je buď zaoblené, takže umožňuje prohlédnout si nabízené delikatesy i shora, anebo rovné.

Důležitý při výběru je samozřejmě také teplotní rozsah, ve kterém dokáže vitrína uložené pokrmy uchovávat. Vyberte si tedy tak, aby co nejlépe odpovídal potřebám vašeho sortimentu. Nezapomeňte při vašem rozhodování zhodnotit i to, v jakém prostředí budete vaše chlazené pokrmy nabízet.

Skříňové chladicí vitríny

Vertikálně koncipované skříňové modely najdou ideální využití jako vitrína na dorty a jiné cukrářské výrobky. Skvěle se hodí do restaurací i kaváren, kde snadno přitáhnou pozornost zákazníků. Na výběr máte z různých designových provedení a ze dvou variant vnitřního uspořádání: statických nebo rotujících polic.

Pokud dobře zanalyzujete potřeby vaší provozovny a víte co nejpřesněji, co budete chtít zákazníkům nabízet, nemůžete při výběru chladicí vitríny šlápnout vedle.