Jak vybrat tu nejlepší profesionální pec na pizzu pro vaši provozovnu

Jak vybrat tu nejlepší profesionální pec na pizzu pro vaši provozovnu

Publikováno 17. 6. 2022

pec na pizzu

Čerstvě upečená pizza je lákavá pochoutka, které jen málokterý zákazník odolá. Navíc není její příprava nic náročného, a to ani pro kuchaře, ani pro váš rozpočet. Abyste ji ale mohli nabízet, budete potřebovat vlastní pec na pizzu. Víte, jakou vybrat?

Pokud si pro vaše účely vyberete ten správný model elektrické pece na pizzu, investice do něj se vám rychle vrátí. Nákup tedy rozhodně neuspěchejte, naopak si řádně promyslete všechny proměnné. A které to jsou?

Druh a velikost pizzy

Máte v plánu připravovat tradiční Neapolskou či Sicilskou pizzu s tenkým těstem, poněkud hutnější americkou verzi, nebo vám bude stačit rozpékat pizzy mražené? Jakmile budete vědět, co chcete, aby vaše pec uměla, bude mnohem snazší najít ten správný model: stačí si zkontrolovat, zda disponuje vámi požadovanou funkcí.

Rozmyslet byste si měli i to, o jakém průměru chcete pizzu nabízet: vsadíte raději na 20centimetrové mini pizzy, standardní 32centimetrový průměr, nebo budete chtít připravovat i velké pizzy do 45 centimetrů?

Kapacita

S velikostí pizzy úzce souvisí také kapacita pece a počet pizz, jež v ní zvládnete připravit. Pokud bude pizza pouze doplňkovým sortimentem pro zpestření, bude vám stačit menší model na jednu pizzu. Pakliže čekáte nárazové objednávky ve větším množství, vyberte si pec, která zvládne třeba i 6 pizz naráz. A jestli čekáte celodenní velké zatížení, vyplatí se vám investovat do rychle pečící pece, v níž se doba pečení zkrátí na pouhou minutu.

Rozměry a váha pece

Nezapomeňte si dobře propočítat prostor v kuchyni, který budete moci obětovat pizza peci. Obzvláště v případě, že plánujete pec přemisťovat, tedy ji přesouvat v rámci cateringu na různé lokality, vyplatí se vybrat lehčí model, případně verzi s kolečky.

Nezapomeňte na příslušenství

Pro bezpečnou a pohodlnou přípravu byste svůj provoz měli vybavit i odpovídajícím příslušenstvím. Kulatá či hranatá lopata na pizzu minimalizuje riziko popálení, kráječ na pizzu zase umožní vašim hostům pohodlnou konzumaci.

Ať už se chystáte občas upéct jednu pizzu pro zpestření, nebo plánujete zbořit rekordy v počtu připravených pizz za den, věřte, že existuje ten pravý model pece: stačí ho jen najít.