Co byste měli sledovat při výběru servírovacího stolku na kolečkách

Co byste měli sledovat při výběru servírovacího stolku na kolečkách

Publikováno 6. 4. 2022

servírovací stolek na kolečkách

Vhodně vybraný servírovací stolek může pro vaši provozovnu znamenat naprosto zásadní rozdíl v efektivitě a rychlosti obsluhy. A nezáleží na tom, jestli provozujete restauraci, hotel nebo mobilní catering. Stačí jen dobře přizpůsobit výběr.

Potřebujete v jednu chvíli naservírovat větší množství porcí, rychle sklidit prázdné talíře anebo třeba nabídnout teplé či chlazené pokrmy i mimo prostory restaurace? Možná, že chcete hostům nabídnout zážitek z přípravy specialit flambováním přímo u jejich stolu. Na to vše je správnou odpovědí nejen vhodná servírovací sada, ale především kuchyňský vozík. Víte ale, který typ vybrat?

Co plánujete podávat?

Výběr servírovací sady začíná určením, na co ji budete používat.

  • Pro běžný stolní servis, sklízení a převozu nádobí vám bude stačit klasický servírovací stolek na kolečkách,
  • k nabídce moučníků, sýrů a dalších studených delikates je nejvhodnější chladící servírovací vozík,
  • speciální chladící vozíky využijete rovněž k servírování šampaňského,
  • k servírování nápojů slouží nápojové servírovací stolky, přizpůsobené tomu, jaký typ nápoje chcete podávat: vybírat můžete ze stolků na víno, k přípravě koktejlů, prezentaci lihovin, ale i servírování čaje,
  • chcete-li nabízet teplý pokrm, například na zahradní oslavě, vsaďte na vyhřívaný model,
  • flambovací vozík zase využijete při divácky atraktivní úpravě pokrmů flambováním.

Kde budete servírovat?

Otázka prostředí, ve kterém se s vozíkem budete pohybovat, úzce souvisí s tím, jaký typ koleček bude pro váš vozík nejlepší. Budete-li se pohybovat především po dlouhých, rovných chodbách, nejspíše nejlépe oceníte vozík s fixními kolečky, která se otáčí jen jedním směrem. Všude tam, kde musíte naopak s vozíkem manévrovat, třeba mezi stoly, jsou vhodnější plně otočná, polohovatelná kolečka. Chystáte-li se servírovat venku, případně na jiném nerovném povrchu, jsou nezbytností kolečka s brzdou.

EXTRA TIP:
Čím více je v terénu překážek, převýšení a nerovností, i když jde třeba jen o dveřní prahy, tím větší průměr by měla mít kolečka servírovacího vozíku.

Jak velký vozík potřebujete?

Logickým kritériem při výběru stolku je i jeho kapacita. Dívejte se nejen na počet polic, ale i na celkovou nosnost vámi vybraného modelu. V závislosti na množství a povaze nákladu zvažte rovněž možnost doplnění ochranného zábradlí na jednotlivé police.

Design a materiál

Z praktického a hygienického hlediska byste se měli soustředit především na to, aby se stolek snadno čistil a nezůstávaly na něm skvrny. Setkat se můžete s modely vyrobenými z nerez oceli, laminátu, masivního dřeva i kombinací těchto materiálů. U většiny servírovacích stolků máte navíc možnost si vybrat z vícero barevných provedení a přizpůsobit tak stolek stávajícímu vybavení vašeho provozu.

Správně vybraný servírovací stolek vám zvýší efektivitu obsluhy hostů. Ti pak pozitivně ocení vaši profesionalitu a budou se k vám rádi vracet.