6 důvodů, proč by Pacojet neměl v žádném případě chybět ve vaší kuchyni

Pacojet

Publikováno 3. 4. 2020

Pacojet

Ti z vás, kteří se v oboru gastronomie pohybují již delší dobu, vědí, jak úžasným nástrojem a pomocníkem v kuchyni dokáže být právě Pacojet.

Jistě jste jej nejednou ocenili při přípravě sorbetů, zmrzlin, polévek nebo omáček všeho druhu. Často se však stane, že je práce tolik, že vám na nějakou kreativitu a samostatnou invenci v kuchyni rozhodně nezbývá čas. Jenomže nechat právě takový přístroj, jakým je Pacojet, zabřednout do rutinních kolejí, by byla neuvěřitelná škoda.

Pro to, že je výše uvedené tvrzení pravdivé, najdete níže hned 6 pádných důkazů: přesněji řečeno jde o 6 způsobů, jak můžete v kuchyni Pacojet využít. Některé možná už sami využíváte, další vám možná dodají svěží dávku inspirace.

1.     Ochucená či ořechová másla

S Pacojet se dají připravit skvělá, například v Americe tolik oblíbená, buráková másla, případně másla z dalších druhů oříšků, jako kešu nebo makadam. Můžete s ním ale připravit i klasické ochucené máslo s česnekem a bylinkami, jež se následně báječně hodí na přípravu steaku.

2.     Bylinkové oleje

Další, téměř bezednou, studnici inspirace pro Pacojet přinášejí oleje. Můžete v něm připravit rozmanité množství ochucených olejů, které posléze využijete jak na vaření, tak na přípravu a dochucení salátů.

3.     Tatarský biftek

S Pacojet se můžete blýsknout i při přípravě dokonalého tataráku: a to jak klasického hovězího, tak i třeba z lososa.

4.     Sekané bylinky

Ať už si pěstujete vlastní bylinky v truhlíku za oknem, nebo nakupujete od místních farmářů, Pacojet vám připraví dokonale nasekaný bylinkový základ, vhodný do omáček i polévek.

5.     Hummus

Prvky z kuchyně Blízkého východu jsou posledních pár let jednoznačným kulinářským hitem. Pacojet vám umí pomoci i na tomto poli, a to například při přípravě úžasné cizrnové pasty zvané hummus.

6.     Pěna ve slaném provedení

Šlehaná pěna nemusí být vždycky nutně jen součástí dezertu. Skvěle chutnají i její slané varianty: s Pacojet vyzkoušejte například šlehanou pěnu z lososa jako předkrm.

Jak vidíte, fantazii a kreativitě se meze nekladou, obzvláště v případě, kdy zapojíte do hry také kulinářský zázrak jménem Pacojet.