Jak správně vybrat profesionální kávovar do vaší provozovny

Profesionální kávovary

Publikováno 9. 4. 2020

Několik tipů, jak vybrat správný profesionální kávovar do vaší provozovny

profesionální kávovar

Chystáte se otevřít si cukrárnu, kavárnu, restauraci nebo penzion či hotel? Pak je pro vás profesionální kávovar naprostou nutností. Víte ale, který je ten pravý do vaší provozovny?

Dobrá káva je pro mnohé hosty zcela zásadní položkou jídelního lístku, a to nejen v kavárně. Lahodné espresso je žádané i v rámci hotelových snídaní, k zákusku v cukrárně nebo jako příjemná vzpruha po obědě v restauraci.

Pokud chcete, aby se k vám hosté na kávu rádi vraceli, nebudou vám stačit jen kvalitní kávová zrna a dobrý barista. Klíčovou roli v přípravě lahodné kávy hraje totiž především špičkový profesionální kávovar. Na co byste se měli soustředit při jeho výběru?

Typ, vytíženost a velikost provozovny

Při výběru profesionálního kávovaru byste se ze všeho nejdříve měli zamyslet nad tím, kam jej hodláte umístit a kolik káv za den s ním přibližně hodláte připravit.

Automatické kávovary

Pokud jste se rozhodli provozovat samoobslužné bistro, čerpací stanici s možností občerstvení, nebo i penzion či menší hotel se snídaňovým barem, bude pro vás nejlepší volbou automatický kávovar. Vám ušetří spoustu práce i výdajů a vašim hostům nabídne potěšení z dobrého espressa i několika dalších druhů kávy, případně z horké čokolády.

Automatické kávovary jsou uživatelsky přívětivé, proto se nemusíte bát nechat vaše hosty, aby se obsloužili sami.

Profesionální pákové kávovary

Pakliže se chystáte otevřít kavárnu, větší restauraci nebo cukrárnu na frekventovaném místě, je pro vás jasnou volbou profesionální pákový kávovar.

Pákové kávovary se dělí na jedno-, dvou- a třípákové (někdy se místo termínu páka používá termín skupina), podle toho, kolik káv v jeden okamžik je schopen kávovar připravit.

Do zhruba 30 káv za den si vystačíte s jednopákovým kávovarem. Pro více než 30, ale méně než 100 káv denně je vhodný dvoupákový kávovar a připravíte-li denně více než 100 káv, je již na místě třípákový kávovar, případně dva dvoupákové.

U pákových kávovarů si hlídejte také velikost bojleru, a to zejména v případě, že budete pravděpodobně na kávovaru připravovat i čaje, anebo větší počet cappuccin či laté. U bojleru s obsahem menším než 4-5 litrů by pak hrozilo, že bude obsluha muset po přípravě více čajů za sebou čekat na ohřátí další vody.

Ať už si otevíráte kiosek s občerstvením nebo plánujete provozovat tu nejvyhlášenější kavárnu v okrese, u nás najdete přesně to vybavení, které hledáte.