Jak vám může v gastronomii pomoci vhodně zvolená profi mikrovlnná trouba?

Jak vám může v gastronomii pomoci vhodně zvolená profi mikrovlnná trouba?

Publikováno 9. 6. 2021

Mikrovlnná trouba v restauraci

V době, kdy čas znamená peníze je profesionální mikrovlnka nezbytnou součástí každého gastro provozu. Urychlí přípravu jídel, usnadní práci vašim zaměstnancům a vám ušetří peníze. Ovšem pod jednou podmínkou: parametry mikrovlnné trouby musí vyhovovat požadavkům vašeho provozu.

Na rozdíl od mikrovlnných trub určených do domácností jsou profi mikrovlnky stavěné i na téměř nepřetržitou zátěž. Mají odolnější konstrukci, jsou rychlejší a odolnější. Profesionálních mikrovlnek existuje více různých druhů rozdělených podle stupně zátěže provozu.

Produktové řady mikrovlnných trub

Podle velikosti a frekventovanosti provozu, do nějž jsou určené, se profi mikrovlnky rozdělují na 4 hlavní skupiny produktů:

Compact

Mikrovlnné trouby compact jsou určené do kiosků, prodejních stánků a podobných malých provozů, v nichž je každý milimetr prostoru důležitý.

Medium duty

Mikrovlnky medium duty se hodí do středně vytížených provozů, jakými jsou kavárny, cukrárny, bary nebo také čerpací stanice s nabídkou ohřívaných, předem navařených jídel.

Gastronorm

Gastronorm mikrovlnné trouby jsou ty největší a nejvýkonnější profesionální mikrovlnky, určené do velkých provozů s vysokou frekvencí návštěv. Můžou jimi být jak velké restaurace, tak ale i školní či závodní jídelny.

Combi

Produktová skupina combi je trochu jiná než předchozí: od ostatních se neodlišuje kapacitou, ale množstvím funkcí. V combi mikrovlnné troubě máte navíc i funkce dalších zařízení, například grilu anebo konvekční trouby.

Jaká jídla budete v mikrovlnce připravovat?

Pro výběr typu profesionální mikrovlnné trouby je zásadní si předem zodpovědět na otázku, co vlastně v ní plánujete ohřívat. Budou to jednotlivé porce hotových jídel, nebo budete potřebovat ohřát více jídla naráz? Plánujete v mikrovlnné troubě rozmrazovat jednotlivé suroviny? Případně byste mikrovlnku rádi používali i ke grilování či zapékání?

Vnitřek mikrovlnné trouby

Rozmyslete si, jak často nejspíš plánujete mikrovlnku využívat: bude to jen příležitostně, anebo ji budete potřebovat v podstatě celý den?

Jakmile budete mít jasno v odpovědích, budete hned lépe vědět, v jaké kategorii máte svou ideální mikrovlnku hledat.

Velikost a kapacita

Abyste vybrali profi mikrovlnnou troubu ve správné velikosti, budete muset pečlivě vybalancovat jednotlivé proměnné. Dovnitř se musí vejít vše, co budete potřebovat naráz ohřát, a to jak co do počtu porcí, tak i rozměrově. Zároveň se vám ale musí zařízení vejít do určeného prostoru, přičemž by nemělo zabrat úplně celou přípravní desku.

Správně vybraná profesionální mikrovlnná trouba může vaše podnikání posunout na jinou úroveň a zároveň vám i ušetřit peníze.