Jak maximálně zefektivnit servírování čaje? Pomůže vám ohřívač horké vody!

Jak maximálně zefektivnit servírování čaje? Pomůže vám ohřívač horké vody!

Publikováno 8. 6. 2021

Když potřebujete v krátkém časovém úseku servírovat větší množství čajů či jiných horkých nápojů, neobejdete se bez dostatečné zásoby horké vody. A chcete-li podobnou situaci řešit efektivně, zapomeňte na rychlovarné konvice: potřebujete ohřívač horké vody.

Průtokový ohřívač vody na kávu či na čaj vaše hosty potěší

Přístroje, určené k ohřevu a uchovávání horké vody využijete nejen v restauracích, kavárnách a barech, ale i ve firmách a v konferenčních či školicích střediscích. Čaj, káva, horká čokoláda nebo třeba instantní polévky pak budou hostům, případně zaměstnancům k dispozici během okamžiku. Co všechno potřebujete zvážit před nákupem ohřívače horké vody a jaké benefity vám může tento přístroj přinést?

Vyberte si odpovídající objem

Nejdůležitějším parametrem je při výběru správného modelu ohřívače velikost jeho objemu, respektive jeho hodinový výkon. Údaj o objemu je rozhodující u zařízení bez stálého připojení na přívod vody. U přístrojů trvale napojených na zdroj vody rozhoduje naopak hodinový výkon.

Ohřívač vody na čaj ocení jak vy, tak hosté

Modely ohřívačů bez připojení na vodu mohou mít objem od 9 až do 27 litrů. Nezapomínejte ale, že do nich budete muset doplňovat vodu manuálně. Přístroje s připojením na přívod vody seženete v různých provedeních s výkonem od 25 až do 60 litrů horké vody za hodinu. Nezanedbatelnou roli hraje rovněž doba, za kterou je přístroj od zapnutí připraven k výdeji horké vody.

Nastavení požadované teploty

Ujistěte se také, že vámi vybraný přístroj umožňuje nastavit teplotu vody v takovém rozmezí, jaké vám vyhovuje. Na trhu existují přístroje udržující vodu ve vybrané teplotě mezi 40 a 98 °C s možností přivést ji do bodu varu stiskem k tomu určeného tlačítka. Vybrané modely ohřívačů nabízejí i možnost výdeje studené vody o teplotě přibližně 10 °C.

Další důležité údaje

Před nákupem ohřívače si zkontrolujte, zda je přístroj vybavený pojistkou proti suchému ohřevu a ochranou proti přehřátí. To je naprostý základ, bez kterého se kvalitní ohřívač v praxi neobejde. Pokud si ale chcete usnadnit život a třeba i ušetřit za energie, vyberte si přístroj s lehce nadstandardními funkcemi. To jsou například:

  • zabudovaný filtrační systém na vodu,
  • diagnostický systém se samočinným regeneračním programem a automatickým odvápňováním,
  • zabudovaná čidla pro kontrolu hladiny vody,
  • programovatelný časovač vypnutí a opětovného zapnutí až na 7 dní dopředu,
  • hygienické bezdotykové ovládání kohoutu,
  • možnost volby ekonomického režimu, díky němuž snížíte spotřebu energie.

S chytře vybraným ohřívačem již vy ani vaši hosté či zaměstnanci nebudete nikdy muset čekat, než se uvaří voda na čaj.