Co vše dokáže výrobník těstovin?

Co vše dokáže výrobník těstovin?

Publikováno 31. 7. 2020

S výrobníkem těstovin je to navíc úplná hračka: stačí vám připravit si ingredience a vybrat ten správný nástavec. Zbytek práce, včetně míchání těsta, za vás dodělá výrobník sám. Perfektní je, že s minimem námahy můžete mít během chvilky připravené různé druhy těstovin, a navíc ještě máte kontrolu nad složením těsta. To vám umožní vytvářet jak klasické těstoviny, tak třeba těstoviny bezlepkové nebo různě ochucené.

Sami si navolíte nástavce

K výrobníku těstovin si můžete sami vybrat nástavce podle toho, jaký druh těstovin budete chtít vyrábět. Jak sami uvidíte, možností je celá řada:

Špagety o různém průměru

Jeden z nejoblíbenějších druhů těstovin můžete připravovat o různém průměru, od 1,1 až do 3 mm.

Bigoli toscani

Silnější nudle bez otvoru v jejich středu se na výrobníku těstovin dají snadno připravit ve dvou různých průměrech: 3 nebo 4 mm.

Pappardelle

Hračkou se stane i příprava těchto širokých, plochých nudlí, které jsou v Itálii natolik oblíbené, že tam mají svůj vlastní festival.

Domácí těstoviny vyrobené výrobníkem těstovin

Gnocchetti sardi

S miniaturními noky, jež mají svůj původ na Sardinii, si získáte nejedno srdce a chuťové pohárky vašich hostů.

Casarecce

Zvláštní druh těstovin, stočených do tvaru písmene S, kterým se někdy říká také stroz­zapreti, zaručí vašemu jídelnímu lístku originalitu.

Fusilli

Chcete-li se držet poněkud zažitějších tvarů, pak zvolte u nás populární vřeténka, neboli fusilli. Pro efekt můžete část těsta obarvit například rajčaty nebo špenátem.

Trottole

Tito zašpičatělí šnečci jsou podle mnoha názorů jedny z nejkrásněji tvarovaných těstovin vůbec. Jejich neobvyklý tvar vynikne nejlépe v těstovinových salátech.

Trottole z výrobníku těstovin

Campanelle

Vaše hosty můžete ohromit i těmito méně obvyklými těstovinami ve tvaru lučních zvonků. Jsou naprosto ideální s lahodnými krémovými omáčkami.

Gnocchi

Oblíbené a vydatné noky můžete s výrobníkem těstovin připravovat jak ve formě lisci (s hladkým povrchem), tak i ve formě rigati (s jemně vroubkovaným povrchem).

Mimo výše uvedené zvládnete s výrobníkem těstovin vytvořit i linguine, tagliolini, maccheroni rigati, gramigne, penne, gemelli, radiatori nebo třeba girandole.

Ještě méně námahy, než byste čekali

Aby toho nebylo málo, jsou výrobníky těstovin navíc snadno rozebratelné, takže se dají snadno čistit. Velká většina důležitých komponent se navíc dá umýt i v myčce. Díky kvalitním použitým materiálům, mezi něž patří hlavně nerezová ocel a bronz, vám výrobník těstovin vydrží sloužit po dlouhé roky.

Přesvědčte se i vy o tom, že hosté poznají kvalitní domácí těstoviny a budou se k vám rádi vracet.