Chcete obohatit váš nápojový lístek? Pomůže výrobník chlazených nápojů

Chcete obohatit váš nápojový lístek? Pomůže výrobník chlazených nápojů

Publikováno 1. 8. 2021

S výrobníkem chlazených nápojů budete i vy moci servírovat krásné, lahodné koktejly

Provozujete cukrárnu, bar nebo jiné občerstvení a nevíte jak se nejlépe odlišit od konkurence? Zkuste to s chlazenými drinky! Přilákáte nové zákazníky a mile překvapíte ty stávající. Chce to jen vybrat ten správný model výrobníku.

Budete nabízet ledové čaje, džusy, šťávy, limonády, mléčné koktejly nebo jiné nápoje? Chystáte se je vyrábět z prášku, sirupu, z koncentrátu nebo jiným způsobem? V kolika druzích je plánujete prodávat a v jakém množství? To vše jsou otázky, které si před nákupem výrobníku chlazených nápojů musíte položit a na základě svých odpovědí pak vybrat vhodný model.

Jak výrobníky chlazených nápojů fungují

Výrobníky nebo také vířiče chlazených nápojů slouží ke snadnému servírování studených drinků při zachování konstantní teploty. Přístroj se obvykle skládá z jedné nebo více průhledných plastových nádob, centrálního chladicího systému a termostatu k ovládání teploty. Tekutiny v nádobách jsou pak ochlazovány prostřednictvím systému víření, jenž zároveň zajišťuje průběžné promíchávání nabízených nápojů.

Vybrat si můžete i modely uzpůsobené pro šlehání mléčných koktejlů, případně přístroje vybavené vnitřním osvětlením nádoby.

Jaký druh nápojů budete nabízet

Před výběrem konkrétního modelu výrobníku byste měli mít alespoň hrubou představu toho, jaké drinky budete zákazníkům servírovat. Ne všechny přístroje jsou totiž vhodné pro různé druhy nápojů. Rozhodující je přitom hlavně jejich konzistence: na ledové čaje a limonády se hodí jiný typ přístrojů, než na džusy s dužinou nebo jogurtové či smetanové koktejly.

Jaký očekáváte odbyt?

Jakmile budete mít jasno, jaký typ výrobníku potřebujete, přichází na řadu rozhodnutí o velikosti objemu nádoby. Na trhu jsou k dispozici přístroje s objemem již od 7 litrů až po velkokapacitní 25litrové.

Kolik příchutí budete prodávat?

Vystačíte si s nabídkou jednoho chlazeného nápoje, nebo vsadíte na větší pestrost? Vířiče chlazených nápojů se vyrábí ve variantách s jednou, dvěma, třemi anebo čtyřmi nádobami. U vícenádobových variant by mělo být možné ovládat systém víření i teplotu pro každou nádobu zvlášť.

Praktické drobnosti

Pokud chcete přístrojům zajistit bezproblémový chod a sobě ulehčit život, ujistěte se, že vámi vybraný výrobník je vybavený odkapní miskou, která zachytí přebytečnou kapalinu a zajistí tak čistotu vaší provozovny. Rovněž zkontrolujte, zda jsou nádoby opatřené víky, která ochrání obsah před nečistotami a prachem z okolí.

Sladké, studené a osvěžující nápoje všech druhů milují dospělí i děti: využijte proto příležitost a nabídněte jim je jako první!