Víte, který velkokapacitní překapávač kávy bude pro vaše potřeby nejlepší?

Víte, který velkokapacitní překapávač kávy bude pro vaše potřeby nejlepší?

Publikováno 6. 8. 2021

Potřebujete-li v krátkém čase a s minimálními náklady servírovat hostům velké množství kávy, je velkokapacitní překapávač jednoznačně nejlepším řešením. V čem se ale od sebe liší na trhu nabízené modely, a který z nich bude ten pravý pro vás?

Káva u hostů nikdy neztratí na oblibě. Ranní kávu vyžaduje velká většina hostů v hotelích, o poledních a odpoledních pauzách ji zase popíjí nejeden zaměstnanec většího i menšího podniku. Pokud chcete vyjít milovníkům kávy v rámci vašeho provozu vstříc, ale zároveň chcete držet náklady na minimu, aniž by to bylo znát na výsledném nápoji, vsaďte na starou dobrou překapávanou kávu.

Kde a jak chcete kávu servírovat?

Budete kávu podávat v hotelové jídelně v rámci snídaní, na konferencích a veletrzích, v divadle v rámci občerstvovací pauzy, v nemocnici nebo jiném zařízení? Každému provozu totiž bude vyhovovat trochu jiný typ překapávače.

  • Stolní modely se lépe hodí do provozů, v nichž potřebujete se zařízením hýbat: tedy pro hotely, ale i cateringové společnosti, jež poskytují služby na různých místech.
  • Nástěnné modely jsou zase vhodnější do míst, kde chcete mít centralizovanou přípravnu s následnou roznáškou. Za tímto účelem se dají pořídit specializované rozvážkové vozíky, na které umístíte pouze samostatné nádoby s hotovým nápojem.

Vyberte vhodný objem a kapacitu

Dalším důležitým dotazem, který byste si při výběru překapávače měli položit, je, kolik kávy budete potřebovat servírovat a v jakém časovém rozestupu. Neméně důležité je rovněž vědět, zda budete chtít připravovat jen kávu, nebo by se vám kromě kávy hodila také horká voda: například na čaj nebo přípravu instantních nápojů či pokrmů.

Pak budete vědět, jestli máte sáhnout po zařízení pouze s jednou nádobou, nebo po kombinovaném přístroji s kohoutem na horkou vodu. Z hlediska objemu jsou na trhu překapávače s nádobami o objemu od 5 až do 40 litrů. Pokud byste potřebovali v jednom okamžiku podávat ještě více než 40 litrů kávy či čaje, lze k přístroji dokoupit vyhřívané zásobníky.

Servírování překapávané kávy

Nezapomínejte, že objem nádob není jediným důležitým parametrem: před nákupem si rozhodně zkontrolujte také hodinový výkon překapávače a dobu překapávání. K dispozici jsou modely s produkcí od 30 až do 145 litrů za hodinu. Doba překapávání pochopitelně závisí na objemu nádoby, ale pohybuje se obvykle od 10 do 17 minut.

Další důležité parametry překapávačů

Při nákupu velkokapacitního překapávače se předem rozhodněte, zda chcete model s plochým, nebo s košovým filtrem, jelikož podle toho budete v budoucnu nakupovat i papírové jednorázové filtry.

Nekompromisní byste měli být v otázce bezpečnosti: zkontrolujte proto, má-li vámi vybraný přístroj pojistku proti chodu naprázdno, tedy že nespustí proces překapávání, dokud není na svém místě příslušná nádoba.

V praxi pak již jako třešinku na dortu určitě oceníte počítadlo šálků kávy v rámci jednoho dne i v celkovém součtu.

S kvalitním velkokapacitním překapávačem, naplněným kvalitní mletou kávou, vyhrajete hned dvakrát: za minimum nákladů podáte hostům vynikající horký nápoj.