Jak vybrat profesionální horkovzdušnou troubu na pečení vánočního cukroví

Jak vybrat profesionální horkovzdušnou troubu na pečení vánočního cukroví

Publikováno 27. 12. 2021

Stále více domácností dnes nemá na vánoční pečení čas. Využijte toho ve svůj prospěch a nabídněte zákazníkům hotové voňavé cukroví různých druhů. Víte, v jaké troubě se vám bude péct nejlépe?

V době adventu se cukroví hodí upéct i v dalších provozovnách, než jsou pekárny či cukrárny. Balíčky voňavých vánočních dobrot mohou nabízet i školní či závodní jídelny nebo restaurace. A během zimních dovolených mohou hostům osladit život i v hotelech nebo penzionech. Chcete-li se do tradičního pečení pustit, měli byste k tomu mít i správnou troubu. Jakou?

Jakou troubu do kuchyně a kterou do pekárny

Je logické, že každý typ provozu si žádá své, a tak může mít pečení cukroví v horkovzdušné troubě zcela jinou podobu například v hotelové restauraci a v lokální pekárně s cukrárnou.

Kombinace trouby se sporákem

V menší restauraci, kde má každý centimetr prostoru v kuchyni cenu zlata, a kde se kromě pečení také vaří, bude pravděpodobně nejlepším řešením sporák s horkovzdušnou troubou v jednom.

Sporáky, kombinované s troubou jsou k dostání v několika rozměrech, s různým počtem plotýnek a až dvěma troubami, případně s jednou maxitroubou.

Důkladně si také promyslete, jestli dáte přednost modelu plynovému, či elektrickému, jelikož každý z typů nabízí jiné výhody.

Plynové sporáky s troubami nabízejí rychlejší prohřátí a jsou také o něco levnější. Plynové trouby však nedistribuují teplo tak rovnoměrně, jako ty elektrické, a samozřejmě pro ně potřebujete plynovou přípojku.

plynový sporák s troubou

Elektrické sporáky s troubami se sice zahřívají pomaleji, ale o to rovnoměrněji. Jsou méně náročné na údržbu a nemusíte se bát úniku plynu, nicméně jsou trochu dražší než modely na plyn.

elektrický sporák s troubou

Konvekční trouby

Do provozů, kde je pečení na pořadu dne, ale i do míst, kde se sice nevaří, ale jen ohřívá či rozpéká: tady všude využijete nejlépe konvekční troubu. Zařízení pracuje se systémem rovnoměrné cirkulace horkého vzduchu a v závislosti na vybraném modelu nabízí i celou řadu dalších doplňkových funkcí, jako je grilování, zapékání nebo zvlhčení vstřikováním horké páry.

Konvekční trouby pracují s vyššími teplotami než jejich klasické protějšky. To znamená i zkrácení doby pečení a tím pádem i úsporu času.

konvekční trouba na pečení

Ať už se rozhodnete péct v troubě, kterou již máte v provozovně, nebo si za tím účelem vyberete nový model, cukroví vaše zákazníky dozajista potěší. Nejoblíbenější jsou prý vanilkové rohlíčky...